Rohm Semiconductor ESR10EZPF1804
ESR10EZPF1804 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1804
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1804.pdf
Availability of ESR10EZPF1804
QUANTITY
ESR10EZPF1804 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1804
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1804
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1804
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1804 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1804 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1804
FIXED IND 6.8MH 43MA 78 OHM TH datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 14-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
CARD GUIDE BUTTON 1X0.924" BLK datasheet.pdf
HEATSHRINK 1"-15' BLACK datasheet.pdf