Rohm Semiconductor ESR10EZPF1962
ESR10EZPF1962 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1962
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1962.pdf
Availability of ESR10EZPF1962
QUANTITY
ESR10EZPF1962 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1962
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1962
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1962
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1962 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1962 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1962
FIXED IND 10UH 1.4A 63.6 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR34A/ AE34M / APK34 datasheet.pdf
VARISTOR 351V 1.2KA 4032 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 350V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB STR CLIN ZINC datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT datasheet.pdf