Rohm Semiconductor ESR10EZPF1R00
ESR10EZPF1R00 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF1R00
Brief Description
RES SMD 1 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF1R00.pdf
Availability of ESR10EZPF1R00
QUANTITY
ESR10EZPF1R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF1R00
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF1R00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF1R00
Related LinksESR10E, ESR10EZPF1R00 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF1R00 Details Description
Related parts for ESR10EZPF1R00
RES 1.1M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A TO-92S datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 320X240 WH TRANSM datasheet.pdf
LONG DIST REFL 3M 12VAC datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 4LCC SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1.33W 2512 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf