Rohm Semiconductor ESR10EZPF21R5
ESR10EZPF21R5 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF21R5
Brief Description
RES SMD 21.5 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF21R5.pdf
Availability of ESR10EZPF21R5
QUANTITY
ESR10EZPF21R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF21R5
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF21R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF21R5
Related LinksESR10E, ESR10EZPF21R5 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF21R5 Details Description
Related parts for ESR10EZPF21R5
CBL RIBN 25COND 0.050 BLACK 300' datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ADC 12BIT 3MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf