Rohm Semiconductor ESR10EZPF28R0
ESR10EZPF28R0 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF28R0
Brief Description
RES SMD 28 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF28R0.pdf
Availability of ESR10EZPF28R0
QUANTITY
ESR10EZPF28R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF28R0
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF28R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF28R0
Related LinksESR10E, ESR10EZPF28R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF28R0 Details Description
Related parts for ESR10EZPF28R0
IC OPAMP VFB 160MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 20A 1212-8 datasheet.pdf