Rohm Semiconductor ESR10EZPF3093
ESR10EZPF3093 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF3093
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF3093.pdf
Availability of ESR10EZPF3093
QUANTITY
ESR10EZPF3093 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF3093
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF3093
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF3093
Related LinksESR10E, ESR10EZPF3093 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF3093 Details Description
Related parts for ESR10EZPF3093
02P MTA156 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 6.04M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DIMM 168POS T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 12A 250V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
RES 28 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TRIAC 1500V 20A datasheet.pdf
LAMP MAG 5 DIOPT 120V LED 12W datasheet.pdf