Rohm Semiconductor ESR10EZPF3400
ESR10EZPF3400 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF3400
Brief Description
RES SMD 340 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF3400.pdf
Availability of ESR10EZPF3400
QUANTITY
ESR10EZPF3400 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF3400
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF3400
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF3400
Related LinksESR10E, ESR10EZPF3400 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF3400 Details Description
Related parts for ESR10EZPF3400
TERMINAL LOCKWASHER LUG #4 ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 210PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CLOSING PLATE 10X10" datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf