Rohm Semiconductor ESR10EZPF3R00
ESR10EZPF3R00 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF3R00
Brief Description
RES SMD 3 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF3R00.pdf
Availability of ESR10EZPF3R00
QUANTITY
ESR10EZPF3R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF3R00
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF3R00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF3R00
Related LinksESR10E, ESR10EZPF3R00 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF3R00 Details Description
Related parts for ESR10EZPF3R00
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
XMITTER OPTICAL 10MBD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
347/277:220V 245VA STEP-DOWN datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT TRANS 3MM SMD datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 18V datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
680UF 63V 12,5X25 datasheet.pdf