Rohm Semiconductor ESR10EZPF4221
ESR10EZPF4221 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF4221
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF4221.pdf
Availability of ESR10EZPF4221
QUANTITY
ESR10EZPF4221 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF4221
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF4221
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF4221
Related LinksESR10E, ESR10EZPF4221 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF4221 Details Description
Related parts for ESR10EZPF4221
RES 350 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 2A TO-92 datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
RING PERMA-SEAL (SB-225-10) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
F TYPE ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf