Rohm Semiconductor ESR10EZPF8062
ESR10EZPF8062 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF8062
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF8062.pdf
Availability of ESR10EZPF8062
QUANTITY
ESR10EZPF8062 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF8062
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF8062
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF8062
Related LinksESR10E, ESR10EZPF8062 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF8062 Details Description
Related parts for ESR10EZPF8062
FIXED IND 150UH 430MA 1.27 OHM datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
OEM PROD RED datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SL-SMART5.0X/02/180 1.5SN BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 20POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf