Rohm Semiconductor ESR10EZPF8203
ESR10EZPF8203 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF8203
Brief Description
RES SMD 820K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF8203.pdf
Availability of ESR10EZPF8203
QUANTITY
ESR10EZPF8203 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF8203
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF8203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF8203
Related LinksESR10E, ESR10EZPF8203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF8203 Details Description
Related parts for ESR10EZPF8203
IC DUAL DCP + OPAMP 10K 24TSSOP datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 200NS 32TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMA datasheet.pdf
KIT IBUTTON THERMOCHRON datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM3431 LED DRIVER datasheet.pdf
TERMINAL LOCATOR BASE datasheet.pdf
CABLE 40COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf