Rohm Semiconductor ESR10EZPF9102
ESR10EZPF9102 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF9102
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF9102.pdf
Availability of ESR10EZPF9102
QUANTITY
ESR10EZPF9102 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF9102
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF9102
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF9102
Related LinksESR10E, ESR10EZPF9102 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF9102 Details Description
Related parts for ESR10EZPF9102
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES ZERO OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 12.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf