Rohm Semiconductor ESR10EZPF91R0
ESR10EZPF91R0 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF91R0
Brief Description
RES SMD 91 OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF91R0.pdf
Availability of ESR10EZPF91R0
QUANTITY
ESR10EZPF91R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF91R0
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF91R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF91R0
Related LinksESR10E, ESR10EZPF91R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF91R0 Details Description
Related parts for ESR10EZPF91R0
MOSFET N-CH 100V 8A UG-1 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 150W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10MM datasheet.pdf
EVAL BOARD 1 FOR ISL6263C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
RES 909 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf