Rohm Semiconductor ESR10EZPF9313
ESR10EZPF9313 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF9313
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF9313.pdf
Availability of ESR10EZPF9313
QUANTITY
ESR10EZPF9313 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF9313
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF9313
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF9313
Related LinksESR10E, ESR10EZPF9313 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF9313 Details Description
Related parts for ESR10EZPF9313
RES SMD 715 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR TOUCH MOD 1 INPUT 5MS datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 22POS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DCMA37SNMBK47F0 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
200UF 6V 7.925X17.45 85C AXI datasheet.pdf