Rohm Semiconductor ESR10EZPF9762
ESR10EZPF9762 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPF9762
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPF9762.pdf
Availability of ESR10EZPF9762
QUANTITY
ESR10EZPF9762 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPF9762
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPF9762
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPF9762
Related LinksESR10E, ESR10EZPF9762 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPF9762 Details Description
Related parts for ESR10EZPF9762
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.5A datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC W/AMP 81DSBGA datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf