Rohm Semiconductor ESR10EZPJ100
ESR10EZPJ100 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ100
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ100.pdf
Availability of ESR10EZPJ100
QUANTITY
ESR10EZPJ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ100
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ100
Featured ProductROHM Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ100
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ100 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ100
BUZZER PIEZO 110V 41.8MM CHASSIS datasheet.pdf
IC COUNTR/DIVIDR DECADE 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA Signage 16-SOIC N datasheet.pdf
SENSOR HOTPOT 10K OHM 170MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 11A TO-220FP datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 231 MOHM SMD datasheet.pdf