Rohm Semiconductor ESR10EZPJ114
ESR10EZPJ114 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ114
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ114.pdf
Availability of ESR10EZPJ114
QUANTITY
ESR10EZPJ114 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ114
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ114
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ114
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ114 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ114 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ114
RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC 23POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC LED DVR 40V 1.2A SW SOT89-5 datasheet.pdf