Rohm Semiconductor ESR10EZPJ331
ESR10EZPJ331 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ331
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ331.pdf
Availability of ESR10EZPJ331
QUANTITY
ESR10EZPJ331 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ331
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ331
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ331
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ331 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ331 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ331
FIXED IND 330UH 400MA 1.26 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SER 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT PIN datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf