Rohm Semiconductor ESR10EZPJ432
ESR10EZPJ432 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ432
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ432.pdf
Availability of ESR10EZPJ432
QUANTITY
ESR10EZPJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ432
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ432
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ432 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ432
RES SMD 976 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR VERT datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3-ST OCTAL 20SO datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BROWN datasheet.pdf
RES 121 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf