Rohm Semiconductor ESR10EZPJ470
ESR10EZPJ470 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ470
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ470.pdf
Availability of ESR10EZPJ470
QUANTITY
ESR10EZPJ470 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ470
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ470
Featured ProductROHM Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ470
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ470 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ470 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ470
RES SMD 113 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 9BIT DUAL LATCH TXRX 28PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC EQUAL CBL ADAPT 1.5GBPS 16LLP datasheet.pdf
CABLE TTL PANEL 460MM ROHS datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM DO204AL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf
1/4" WIRE MARKER TAG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf