Rohm Semiconductor ESR10EZPJ621
ESR10EZPJ621 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ621
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ621.pdf
Availability of ESR10EZPJ621
QUANTITY
ESR10EZPJ621 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ621
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ621
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ621
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ621 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ621 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ621
TVS DIODE 64.1VWM 103VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DC12 POWER ENTRY MODUL 2A datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL LOW 7PPM datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf