Rohm Semiconductor ESR10EZPJ9R1
ESR10EZPJ9R1 picture photo
Mfg. Part Number
ESR10EZPJ9R1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 0.4W 0805
Datasheet Download
ESR10EZPJ9R1.pdf
Availability of ESR10EZPJ9R1
QUANTITY
ESR10EZPJ9R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR10EZPJ9R1
Internal Part NumberEIS-ESR10EZPJ9R1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR10EZPJ9R1
Related LinksESR10E, ESR10EZPJ9R1 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR10EZPJ9R1 Details Description
Related parts for ESR10EZPJ9R1
IC MCU 8BIT 7KB EPROM 28CDIP datasheet.pdf
TRANS 2NPN 45V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 260MHZ 24LFCSP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 1.9MM datasheet.pdf
RES 392 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 83.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf