Rohm Semiconductor ESR18EZPF1000
ESR18EZPF1000 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1000
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1000.pdf
Availability of ESR18EZPF1000
QUANTITY
ESR18EZPF1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1000
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1000
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1000 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1000
VARISTOR 14V 40A 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD 3.0V/3.0V ISL9000MM datasheet.pdf
KIT SAMPLE FSK TX/RX 434MHZ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 550 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X8R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 500MW SOD123 datasheet.pdf