Rohm Semiconductor ESR18EZPF1R30
ESR18EZPF1R30 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1R30
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1R30.pdf
Availability of ESR18EZPF1R30
QUANTITY
ESR18EZPF1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1R30
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1R30
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1R30 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1R30
PILOT LIGHT 5V INCAND SQR GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0606 datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC P600 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf