Rohm Semiconductor ESR18EZPF1R50
ESR18EZPF1R50 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF1R50
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF1R50.pdf
Availability of ESR18EZPF1R50
QUANTITY
ESR18EZPF1R50 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF1R50
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF1R50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF1R50
Related LinksESR18E, ESR18EZPF1R50 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF1R50 Details Description
Related parts for ESR18EZPF1R50
TRIMMER 100K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CONN TERM MINI 18-22AWG TIN datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 165MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 9POS datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
5+5 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf