Rohm Semiconductor ESR18EZPF2203
ESR18EZPF2203 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF2203
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF2203.pdf
Availability of ESR18EZPF2203
QUANTITY
ESR18EZPF2203 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF2203
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF2203
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF2203
Related LinksESR18E, ESR18EZPF2203 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF2203 Details Description
Related parts for ESR18EZPF2203
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 40POS datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
CONN TRS JACK STR CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf