Rohm Semiconductor ESR18EZPF2801
ESR18EZPF2801 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF2801
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF2801.pdf
Availability of ESR18EZPF2801
QUANTITY
ESR18EZPF2801 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF2801
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF2801
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF2801
Related LinksESR18E, ESR18EZPF2801 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF2801 Details Description
Related parts for ESR18EZPF2801
FIXED IND 10UH 220MA 1.62 OHM TH datasheet.pdf
LED SLIDE T2 24V YELLOW datasheet.pdf
LASER MODULE MICRO 650NM 5MW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A 32VDC datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf