Rohm Semiconductor ESR18EZPF3321
ESR18EZPF3321 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3321
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3321.pdf
Availability of ESR18EZPF3321
QUANTITY
ESR18EZPF3321 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3321
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3321
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3321
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3321 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3321 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3321
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 40 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
INSERT PSA.3S.318. FOR 18LV datasheet.pdf
FLAT ATTACH RC 1/8 FEMALE THREAD datasheet.pdf
IC BLUETOOTH PROXIMITY 32QFN datasheet.pdf
IC BUFFER OR GATE SOT323 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16QFN datasheet.pdf
BCH-381V-19 BK datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 4POS SMT 6MM datasheet.pdf