Rohm Semiconductor ESR18EZPF3321
ESR18EZPF3321 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3321
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3321.pdf
Availability of ESR18EZPF3321
QUANTITY
ESR18EZPF3321 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3321
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3321
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3321
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3321 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3321 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3321
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 41.8"L X 3"W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 780MA 470 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 9.88KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf