Rohm Semiconductor ESR18EZPF3322
ESR18EZPF3322 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3322
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3322.pdf
Availability of ESR18EZPF3322
QUANTITY
ESR18EZPF3322 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3322
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3322
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3322 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3322
HANDLE RND .187"DIA 1.00"H ALUM datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 3.3V AUX 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
3300UF 40V 30X40MM 85C 15000H datasheet.pdf