Rohm Semiconductor ESR18EZPF3573
ESR18EZPF3573 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3573
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3573.pdf
Availability of ESR18EZPF3573
QUANTITY
ESR18EZPF3573 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3573
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3573
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3573
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3573 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3573 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3573
DIODE GEN PURP 200V 10A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 2.7 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3672-F datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf