Rohm Semiconductor ESR18EZPF3573
ESR18EZPF3573 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3573
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3573.pdf
Availability of ESR18EZPF3573
QUANTITY
ESR18EZPF3573 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3573
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3573
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3573
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3573 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3573 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3573
RES SMD 261 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
PROTECT HEADER RT ANG 26 CONTACT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 5KV N750 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
MXS 24VDC 1CO BASIS-BASE ONLY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf