Rohm Semiconductor ESR18EZPF3830
ESR18EZPF3830 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF3830
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF3830.pdf
Availability of ESR18EZPF3830
QUANTITY
ESR18EZPF3830 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF3830
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF3830
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF3830
Related LinksESR18E, ESR18EZPF3830 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF3830 Details Description
Related parts for ESR18EZPF3830
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG 6A 24TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
HEIGHT SPACER datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
IC SENSOR TEMP/HUM DGTL datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf