Rohm Semiconductor ESR18EZPF39R2
ESR18EZPF39R2 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF39R2
Brief Description
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF39R2.pdf
Availability of ESR18EZPF39R2
QUANTITY
ESR18EZPF39R2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF39R2
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF39R2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF39R2
Related LinksESR18E, ESR18EZPF39R2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF39R2 Details Description
Related parts for ESR18EZPF39R2
Crystal 12.2880MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
PELTIER MOD 15 X 4MM 6.0A INP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IPD M12 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf