Rohm Semiconductor ESR18EZPF6800
ESR18EZPF6800 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPF6800
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPF6800.pdf
Availability of ESR18EZPF6800
QUANTITY
ESR18EZPF6800 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPF6800
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPF6800
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Anti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPF6800
Related LinksESR18E, ESR18EZPF6800 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPF6800 Details Description
Related parts for ESR18EZPF6800
FIXED IND 180UH 5.3A 47 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
SSD 304GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf