Rohm Semiconductor ESR18EZPJ625
ESR18EZPJ625 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPJ625
Brief Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPJ625.pdf
Availability of ESR18EZPJ625
QUANTITY
ESR18EZPJ625 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPJ625
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPJ625
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPJ625
Related LinksESR18E, ESR18EZPJ625 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPJ625 Details Description
Related parts for ESR18EZPJ625
RES 36 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 2-DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK CONDITIONER W/PLL 48LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19POS FMAL PNL RCPT 1' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.46A 108 MOHM datasheet.pdf
MOD TXRX 1490NM DFB PLUG SFP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 150W datasheet.pdf