Rohm Semiconductor ESR18EZPJ824
ESR18EZPJ824 picture photo
Mfg. Part Number
ESR18EZPJ824
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1/3W 1206
Datasheet Download
ESR18EZPJ824.pdf
Availability of ESR18EZPJ824
QUANTITY
ESR18EZPJ824 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR18EZPJ824
Internal Part NumberEIS-ESR18EZPJ824
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR18EZPJ824
Related LinksESR18E, ESR18EZPJ824 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR18EZPJ824 Details Description
Related parts for ESR18EZPJ824
HOOK-UP SOLID 20AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD523 datasheet.pdf
LED 5MM RA 2-WIDE SUP RED PCMNT datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.33"L X 2.21"W datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 15POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 26MM datasheet.pdf
POT 1K OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf