Rohm Semiconductor ESR25JZPF1303
ESR25JZPF1303 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1303
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1303.pdf
Availability of ESR25JZPF1303
QUANTITY
ESR25JZPF1303 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1303
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1303
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1303
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1303 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1303 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1303
IC OPAMP GP 4MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS GOLD T/H datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 250MA 420 MOHM datasheet.pdf
2.0 WTB DUAL CONN DIP HSG 32CKT datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 2.7NS 128TQFP datasheet.pdf
RES 796 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
2098 0284 02 PC.PARTS COUPLING datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf