Rohm Semiconductor ESR25JZPF1601
ESR25JZPF1601 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1601
Brief Description
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1601.pdf
Availability of ESR25JZPF1601
QUANTITY
ESR25JZPF1601 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1601
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1601
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1601
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1601 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1601 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1601
CONN HEADER 72POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
IC MCU EPROM/ROM 33MH IND 44PLCC datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48VDC 15.6W 1.3A datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CABLE PIN datasheet.pdf