Rohm Semiconductor ESR25JZPF1804
ESR25JZPF1804 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1804
Brief Description
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1804.pdf
Availability of ESR25JZPF1804
QUANTITY
ESR25JZPF1804 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1804
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1804
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1804
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1804 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1804 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1804
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 300MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE MIDGET IND T/D 4A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf