Rohm Semiconductor ESR25JZPF1910
ESR25JZPF1910 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1910
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1910.pdf
Availability of ESR25JZPF1910
QUANTITY
ESR25JZPF1910 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1910
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1910
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1910
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1910 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1910 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1910
LED 7-SEG 5.0" 1DGT HIEFF RED CA datasheet.pdf
MOD PWR STD FILTER 2A 2POLE PNL datasheet.pdf
IC RF MESFET AMP 48TQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf