Rohm Semiconductor ESR25JZPF1R50
ESR25JZPF1R50 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF1R50
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF1R50.pdf
Availability of ESR25JZPF1R50
QUANTITY
ESR25JZPF1R50 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF1R50
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF1R50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF1R50
Related LinksESR25J, ESR25JZPF1R50 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF1R50 Details Description
Related parts for ESR25JZPF1R50
IC REG LDO 12V 3A TO263-3 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.1NS 208PQFP datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 2.54MM 8 CONTACTS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL SCREENED datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf