Rohm Semiconductor ESR25JZPF2000
ESR25JZPF2000 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF2000
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF2000.pdf
Availability of ESR25JZPF2000
QUANTITY
ESR25JZPF2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF2000
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF2000
Related LinksESR25J, ESR25JZPF2000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF2000 Details Description
Related parts for ESR25JZPF2000
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IDC 20POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
INTERFACE MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
ANVIL, MACHINED datasheet.pdf
CAP FILM 910NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf