Rohm Semiconductor ESR25JZPF2404
ESR25JZPF2404 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF2404
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF2404.pdf
Availability of ESR25JZPF2404
QUANTITY
ESR25JZPF2404 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF2404
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF2404
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF2404
Related LinksESR25J, ESR25JZPF2404 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF2404 Details Description
Related parts for ESR25JZPF2404
IC CLK BUFFER 1:10 250MHZ 32LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.7A 180 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 9V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 0605 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.2UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf