Rohm Semiconductor ESR25JZPF3901
ESR25JZPF3901 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF3901
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF3901.pdf
Availability of ESR25JZPF3901
QUANTITY
ESR25JZPF3901 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF3901
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF3901
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF3901
Related LinksESR25J, ESR25JZPF3901 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF3901 Details Description
Related parts for ESR25JZPF3901
IC COMPARATOR LP QUAD 14-DIP datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 16V 10% 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
CABLE 28AWG 148MM RED datasheet.pdf
WIRE MANAGER 42X6X5" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 350MW SOT23 datasheet.pdf
UNSEALED OI HDW PKT BUTTON ACT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 12V datasheet.pdf