Rohm Semiconductor ESR25JZPF3904
ESR25JZPF3904 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF3904
Brief Description
RES SMD 3.9M OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF3904.pdf
Availability of ESR25JZPF3904
QUANTITY
ESR25JZPF3904 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF3904
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF3904
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF3904
Related LinksESR25J, ESR25JZPF3904 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF3904 Details Description
Related parts for ESR25JZPF3904
IC VREF SERIES/SHUNT PROG 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
KIT DEV BLUEVOX2 datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TIMER STAR DELTA 8PIN 220VAC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 18A 1.9 MOHM SMD datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKES datasheet.pdf
IC PFC CTRLR CCM 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 550MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf