Rohm Semiconductor ESR25JZPF9100
ESR25JZPF9100 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF9100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF9100.pdf
Availability of ESR25JZPF9100
QUANTITY
ESR25JZPF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF9100
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF9100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF9100
Related LinksESR25J, ESR25JZPF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF9100 Details Description
Related parts for ESR25JZPF9100
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS R/A datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 233 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT1 ACCESSORY datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf