Rohm Semiconductor ESR25JZPJ1R3
ESR25JZPJ1R3 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ1R3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ1R3.pdf
Availability of ESR25JZPJ1R3
QUANTITY
ESR25JZPJ1R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ1R3
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ1R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesESR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ1R3
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ1R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ1R3 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ1R3
CONN HEADER 4POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
CABLE UMC - SMA JACK IP67 200MM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% 1410 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS WIREWR datasheet.pdf