Rohm Semiconductor ESR25JZPJ432
ESR25JZPJ432 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ432
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ432.pdf
Availability of ESR25JZPJ432
QUANTITY
ESR25JZPJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ432
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ432
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ432 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ432
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.15"L X 1.58"W datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTH W/VCO 36LLP datasheet.pdf
TRIMMER 22K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 50K OHM .3W .1% RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf