Rohm Semiconductor ESR25JZPJ682
ESR25JZPJ682 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPJ682
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPJ682.pdf
Availability of ESR25JZPJ682
QUANTITY
ESR25JZPJ682 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPJ682
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPJ682
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPJ682
Related LinksESR25J, ESR25JZPJ682 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPJ682 Details Description
Related parts for ESR25JZPJ682
IC PLL W/VCO HS 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV ADJ 1.5A 8DIP datasheet.pdf
SCREW/WASH 10-32X.625" 100/PK datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS T/H datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE VARI 16-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC 1.5KE datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf